مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
درباره بازی crysis نویسنده: مرتضی رضایی - دوشنبه ۸ امرداد ،۱۳۸٦

يكي از بازي هايي كه مدتي است چشم گيمر ها را به انتظار گذاشته و در مراحل پاياني ساخت است،بازيcrysisاست.
EA يك ريسك بزرگ كرده است ناشر بازي اي شده كه50 ميليون دلار بدون خرج تبليغات هزينه برده است.
و اين در حالي است كه Ea ورود اين بازي را به دنياي كنسول ها منع كرده. خوب به نظر شما اين بازي چقدر فروش خواهد كرد؟
خوب ولي EAبا اين كار نشان داد كه بازي يك بازي فوق العاده است.
شركت سازنده هم crytek است سازنده ي بازي farcry .خوب نامش هم مانند farcry كلمه ي cry كه اول نام crytek است را به دوش ميكشد.
Farcry را بازي كرده ايد ؟ اگر از ان لذت برده ايد اين يكي عنوان دلچسب شما خواهد بود.
Farcry با موتور گرافيگي cry engine 1 ساخته شده بود اما اين يكي با cryengine2 بگذاريد بگويم گرافيكش بي نظير است.
جزيره اي با جنگل هاي پيچ در پيچ،ابرهاي واقعي،سايه هاي واقعي،ارتفاعات بلند و....
براي ساخت اين بازي مكان واقعي كه يك جزيره است را كاملا شبيه سازي كرده اند.
داستان بازي :
در سال 2019 يك شهاب سنگ با يك جزيره دور افتاده در كره ي شمالي برخورد ميكند و اطرافش را كولاك يخبندان ميگيرد.ارتش كره ي شمالي در منطقه حاظر ميشود.امريكا هم يك تيم تحقيقاتي براي تحقيق ميفرستد. اما خبري از انها نميشود و ارتباط با انها قطع ميشود.پنتاگون يك تيم از كاركشته ترين نيرو هايش را موسوم به delta force عازم منطقه ميكند تاتحت عملياتي به طور مخفيانه و سري از قضايا با خبر شوند و گزارش دهند.هنوز پايشان به جزيره باز نشده كه متوجه ميشوند اسمان خراش بزرگي به طول دو كيلومتر در مركز جزيره بالا امده و در طي انفجار اب و هواي كره ي زمين را تحت تاثير قرار داده و رو به يخبندان برده و بعضي از انسان ها هم تبديل به زامبي شده اند.همچنين از برج نيز موجودات فضايي بيرون مي ايند.
حالا ماموريت سري تبديل به جنگي سراسر حماسي و تمام عيار براي حفظ بشريت ميشود در اين بازي كره اي ها به شما كمك نميكنند و سعي در نفوذ به برج دارند تا كنترلش را در دست بگيرنند و خود را حاكم مطلق كنند. سلاح عمده ي فضايي ها را سلاح ساده و مرگباري است كه گلوله و ليزر يخي پرتاب ميكند شما ميتوانيد سلاح هايشان را غنيمت بگيريد..
اين بازي علاوه بر گرافيك زيبا به گفته ي سايت سازنده روندي زيبا و حماسه گونه دارد.نبردي براي حفظ بشريت،نبردي با موجوداي كه به شدت بيگانه اند و نه امنيت يك كشور بلكه امنيت دنيا را به خطر انداخته اند
اين بازي از نظر افكت هاي ويژه قرار است حرف اول را بزند.و multiplayer ان هم گنجايش 32 نفر را دارد كه ميتوانند به جان هم بيفتند.
و اما از فيزيك بازي ،خارق العاده است درخت ها ميشكنند، گرد و خاك بلند ميشودو...
در ضمن لباس ويژه اي داريد كه ميتواند اپگريد شود.
اين بازي هم اكنون اماده است و فقط بخاطر چند اشكال در multiplayer ان دير عرضه شده.ضمنا بازي نياز به سيستم بالايي دارد و براي( directX10( vista بهينه است.
http://www.crytek.com/images/gallery/xsis/crysis10.jpg  عكس از CRYSIS

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب