مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
درباره بازی عصر پهلوانان نویسنده: مرتضی رضایی - یکشنبه ۱٢ آذر ،۱۳۸٥

بازی عصر پهلوانان به صورت سوم‌شخص و سه بعدی است. احتمالا بسیار مشتاق هستید که بدانید از لحاظ گرافیکی بازی در چه حدی است؟ با کمال خوشحالی باید بگویم گرافیک سه‌بعدی بازی از همه لحاظ عالی است. با این‌که هنوز مراحل نهایی پیاده کردن افکت‌های مختلف در بازی انجام نگرفته بود، اما حتی نسخه پیش نمایش از کیفیت قابل قبولی برخوردار بود. نورپردازی در بازی به خوبی انجام شده و تاثیر حرکت خورشید در آسمان و تغییر ساعات شبانه روز را کاملا می‌توانستیم حس کنیم. مانند بیشتر بازی‌های نقش‌آفرینی، زمان به طور دینامیک در بازی تغییر می‌کند و بعضی روزها هم ظاهرا به طور اتفاقی آب و هوا عوض می‌شود.

دوربین بازی به صورت کامل دستی تغییر می‌کند و شما می‌توانید آزادانه آن را به اطراف بچرخانید یا روی شخصیت خود زوم کنید. 

از نظر ظاهری کاراکتر آتار بسیار زیبا و مناسب بود. به جز یکی دو شخصیت دیگر، موفق نشدم با همه کاراکترها در بازی ملاقات کنم. دشمن‌ها هم از لحاظ ظاهری کاملا زیبا طراحی شده بودند و امیدوارم غولآخرها هم ابهتی را که باید، داشته باشند. قرار است بازی چهار پنج غولآخر خفن داشته باشد و به هیچ‌وجه سازنده‌ها اطلاعاتی را درباره آن‌ها در اختیار ما نگذاشتند. بیشتر وقت بازی صرف گشت و گذار با آتار در دنیای سیستان شد و به همین دلیل توانستیم انیمیشن‌های این کاراکتر را ببینیم که بسیار خوب و نرم پیاده شده بودند. حتی در هنگام مبارزه‌ها هم انیمیشن‌ها تاحد زیادی سینک بودند.

دنیای سیستان بسیار بزرگ است و همه جور سرزمینی در آن پیدا می‌شود، کوهستان‌های سرد، بیابان‌های گرم، دشت‌های سرسبز، رودخانه و دریا ...، چند دهکده هم در اطراف شهر مرکزی یعنی زابل وجود دارند.  . یک نقشه کوچک در سمت راست و بالای تصویر موقعیت شما را در سیستان نشان می‌دهد . به جز چند قسمت، تمام دنیای سیستان از ابتدای بازی قابل دسترس هستند و آن چند قسمت هم فقط برای حفظ جان بازیکنان تا وقتی به تراز مناسب نرسیده‌اند بسته می‌ماند.

نکته بسیار خوب دیگر در طراحی بصری بازی، طراحی منوها است. همه چیز بر اساس کلیشه‌های بازی‌های خوب نقش‌آفرینی مانند دیابلو، آیس‌وینددیل یا نوروینترنایتز طراحی شده. در صفحه بازی، قسمتی به منوهای دسترسی سریع اختصاص داده شده که آمار شخصیت، دفتر یادداشت، کوله پشتی و درخت مهارت‌ها هستند. در پایین صفحه هم کلیدهای 0 تا 9 برای استفاده سریع از آیتم‌ها طراحی شده که کار را برای حرفه‌ای‌ها راحت می‌کند. همانند دیابلو، دو خط قرمز و آبی در دو طرف صفحه، میزان جان و جادو را نشان می‌دهند. منوها و همه محاوره‌ها، به صورت کاملا فارسی هستند. صحبت‌ها همه به زبان فارسی نوشته و بعضی از دیالوگ‌های مهم، توسط گوینده‌های حرفه‌ای و آشنا صدا گذاری می‌شود.

بازی عصر پهلوانان بزرگ‌ترین پروژه بازی‌ای است که در کشورمان انجام شده و همه چیز نوید یک بازی بسیار خوب و خوش ساخت را می‌دهد. با افتخار می‌توانم بگویم عصر پهلوانان با بازی‌های نقش‌آفرینی هم سبک خود می‌تواند رقابت کند. با این‌که عصر پهلوانان اولین تجربه گروه بازی سازی رسانا افزار شریف است، اما کیفیت بسیار بالایی دارد و خبر از تحقیق و برنامه ریزی خوب گروه برای ساخت بازی می‌دهد. این بازی طبق برنامه ریزی قرار است در زمستان امسال تکمیل و روانه بازار بشود. 

 وب سایت رسمی عصر پهلوانان

 .:.

 http://www.asrepahlevanan.ir

http://www.orient-thegame.com

 بی صبرانه منتظر عرضه شدن این بازی بزرگ هستیم.

برگرفته از مجله دنیایی بازی

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب