مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
شاهزاده فارس ۳ولی خیلی تکراری prince of persia:two thrones نویسنده: مرتضی رضایی - چهارشنبه ۱ آذر ،۱۳۸٥

بعد از یکسال که ازتولید بازی شاهزاده ی فارس۲ گذشت شرکت ubisoftشماره ی آخر این سری از بازی را تولید کرد که نتوانست مانند دوسری قبل موفقیت خوبی کسب کند ومن این ناموفقیت را تکراری بودن بازی وهمزمان بودن تولید این بازی با چند بازی جدید دیگر که در نوع خود می توانستند شاهکار باشند می دانم تنها مولفه ای که در این بازی تکرارن نمی شود وجود انیمیشنهای بسیار زیبایی است که در بین مراحل بازی وجود داردوبازی کننده را درجای خود میخکوب می کند داستان بازی هم ادامه ی شماره ی دوم است که شاهزاده بعد ازشکست داهاکا و رهایی از جزیره همراه کایلینا به بابل برمی گردد که می بیند شهر توسط افرادی ناشناس به تسخیر در آمده و درهمان بدو ورود کایلینا اسیر می شود و شاهزاده برای رهایی مردم و کایلینا شروع به مبارزه می کند .

این بازی جزو معدود بازی هایی است که داستان مشخصی دارد و همین امر باعث این شده که از همان شماره اول طرفداران زیادی کسب کند و ماایرانی ها هم به خاطر امی این بازی طرفدار آن هستیم .دیالوگهای این بازی از هرلحاظ عالی است و هیچ عیب و نقصی ندارد. وجودیک راوی در بازی که همان کایلینا است هیچ و نقصی ندارد. و گفتگوی شاهزاده با شخصیت منفی خود بازی را جذاب تر کرده که به شما سفارش میکنم به آنها حتما توجه کنید. یکی از تغییرات مهمی که دربازی ایجاد شده شخصیت منفی شاهزاده است که شیوه ی مبارزه ی خوبی دارد و بازی کننده را سرگرم می مند.

screen 6

گرافیک بازی تغییر زیادی نکرده و در چند نقطه کندی گرافیک دیده میشود که از ضعفهای آن است. و به جز چند موانع و حرکت جدید که می توانید از دست دشمنان فرار کنید چیز دیگری به آن اضافه نشده است . برای شخصیت منفی آن هم خنجر شلاقی به کارفته که تاحدودی توانسته موفق باشد.

سیستم مبازره ی بازی کمی تغییر کرده که یکی ازاین تغییرات این است که باحرکت درپشت سردشمنان براحتی و بدون زحمت زیاد می توانید آنها را بکشید . مراحل بازی نسبت به دو شماره ی قبل کوتاهتر شده که نقطه ی قوتی برای این بازی می تواند باشد ولی موضوعی که مرا در این بازی خیلی نارا حت می کند استفاده از کلمات عربی است که معلوم میشود طراحان بازی کوچکترین تحقیقی درمورد زبان فارسی نداشته اند و ایران را با عربستان اشتباه گرفته اند خلا صه ما اینجا هم از دست این عربها راحت نیستیم .

 برای اجرای این بازی هم باید کابلهای IDE سی دی یا دی وی دی درایو خود را بکشید که من نمی دونم این دیگه چه قفلی است ؟اما شاهزاده فارس بازی بود که می توانست باحمایت بیشتر ایرانیها به موفقیتی دست یابد که هیچ بازی به این موفقیت دست نیافته است ولی این طور نشد  به امید روزی که ما خود چنین دست آوردهایی داشته باشین که با نام کشور خود در جهان غوغا به پاکند.

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب