مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
VISTA GAME نویسنده: مرتضی رضایی - جمعه ۱٩ آبان ،۱۳۸٥

ویندوز ویستا که در اواخر امسال عرضه خواهد شد، بزرگترین به روز رسانی برای سیستم عامل ویندوز پس از 5 سال تاخیر می باشد. این سیستم عامل قرار است یک رابط کاربر چشم گیر و براق، امنیت بیشتر، سازماندهی بهبود یافته اطلاعات و جستجوی سریع را به کاربران ارائه کند. این نسخه از ویندوز با به همراه داشته DirectX 10، با توابع گرافیکی بازنویسی شده و قدرت گرافیکی 6 تا 8 برابر بیش ازDirectX 9، یک به روز رسانی عمده برای بازی های کامپیوتری و بازیکنان خواهد بود.

 

نسخه بعدی ویندوز پایانی به 20 سال صفحه کار دو بعدی در سیستم عامل ها خواهد بود. استفاده از پردازش سه بعدی به این معنی است که بالاخره ویندوز از کارت گرافیک قدرتمند شما به عنوان یک بازیکن استفاده خواهد کرد. استفاده از شتاب دهنده سه بعدی به ویندوز ویستا انعطاف لازم برای ساخت رابط کاربر چشم گیر تر مانند پس زمینه های متحرک را می دهد.

Aero رابط کاربر سه بعدی پیش فرض مایکروسافت در ویستا می باشد. با داشتن قابلیت کنترل کامل رنگ ها و ایجاد گوشه های گرد شده Aero کاملا برای دوران Web2 آماده است. شیشه ایی بودن و جلوه های محو شدن نرم به آن یک چهره براق می دهد. لبه هر پنجره با محو کردن اشیای زیر خودش، علاوه بر ارائه ایده ایی از آنچه در زیر آن است، خود را در کانون توجه قرار می دهد. با بردن اشاره گر ماوس بر روی یک دکمه، دکمه می درخشد و نور بر روی پنجره های اطراف و یا پس زمینه می افتد. پنجره ها هنگامی که کوچک می شوند محو شده و به سمت پایین جمع می شوند و در میله وظیفه ویندوز قرار می گیرند. با نگه داشتن اشاره گر بر روی یک پنجره کوچک شده در میله وظیفه یک تصویر زنده کوچک از آن پنجره که می تواند متن، عکس و یا حتی یک ویدیو یا پروسه در حال اجرا مانند فلش باشد نمایش داده خواهد شد که ناوبری در میان پنجره ها را تسهیل می کند.

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب