مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
عکسهای ديجيتالی را سه بعدی کنيد نویسنده: مرتضی رضایی - یکشنبه ٧ آبان ،۱۳۸٥
فوتوسينت" نام برنامه جديدی از کمپانی مایکروسافت است که اين قابليت را دارد تا عکسهای معمولی ديجيتال را به صورت سه بعدی در آورد. با استفاده از برنامه فوتوسينت از تلفيق دو عکس دو بعدی يک تصوير سه بعدی حاصل شده است.
در جريان کنفرانسی که روز چهارشنبه 2 اوت در شهر بوستون آمريکا برگزار می شود، فناوری سه بعدی سازی عکسهای ديجيتال معرفی می شود.

"فوتوسينت" نام برنامه جديدی از کمپانی مایکروسافت است که اين قابليت را دارد تا عکسهای معمولی ديجيتال را به صورت سه بعدی در آورد. با استفاده از برنامه فوتوسينت از تلفيق دو عکس دو بعدی يک تصوير سه بعدی حاصل شده است.

اين سيستم که در جريان نشست گرافيک کامپيوتری در بوستون نمايش داده می شود، به کاربر امکان می دهد که به صورت مجازی در عمق عکس قدم بزند و يا پرواز کند و عکس را از هر زاويه ای که مايل است ببيند. مايکروسافت گفته که نرم افزار "فوتو سينت" از اواخر سال جاری در دسترس عموم خواهد بود.

ريچارد زليسکی، سرپرست محققان بخش تحقيق مایکروسافت که همراه با نوا اسنيولی و استيون زايتس از دانشگاه واشنگتن بر روی اين سيستم کار کرده است، می گويد: "اين سيستم از روی يک مجموعه عکس خام ديجيتالی، تصاوير سه بعدی ديجيتالی به وجود می آورد."

فوتوسينت بخش مشخصی از هر تصوير را انتخاب می کند و با مراجعه به عکسهای ديگر، مشترکات عکسها را با هم تطبيق می دهد او می گويد که اين فناوری می تواند با استفاده از چند عکس که در زمان های مختلف با چند دوربين گوناگون برداشته شده، نتيجه نهايی را به تصويری سه بعدی تبديل کند.

فوتوسينت بخش مشخصی از هر تصوير را انتخاب می کند و با مراجعه به عکسهای ديگر، مشترکات عکسها را با هم تطبيق می دهد. اين شيوه جزئيات تصوير سه بعدی را برجسته می کند و همچنين حساب می کند موقعيت دوربين در زمان عکسبرداری کجا بوده است.

دکتر زلينسکی می گويد: "در اين مرحله، يک موضوع هندسی به کمک می آيد؛ شما به صورت همزمان موقعيت دوربين در زمان عکسبرداری و جزئيات هر عکس را با هم تطبيق می دهيد و سپس همه چيز باهم جفت می شود."

به گفته دکتر زلينسکی نمونه اوليه تصوير سه بعدی می تواند از تلفيق فقط دو عکس پديد آيد، اما هرچه تعداد عکسها بيشتر باشد نتيجه هيجان انگيزتری بدست خواهد آمد.

نمونه سه بعدی عکس اين امکان را به مردم می دهد که در عمق عکس حرکت کنند، جزئيات درون عکس را هر زاويه ای ببينند و يا هر جايی از عکس را که خواستند زوم کنند.

اين فناوری جديد در معرفی جذابيت های گردشگری و معماری کاربرد بسياری خواهد داشت.
  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب