مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
" گنجینه کهن فارس " بازی چینی ها شد نویسنده: مرتضی رضایی - یکشنبه ٢ مهر ،۱۳۸٥
یک شرکت تولیدکننده بازی های رایانه ای در شهر چوانگ ژو در کشور چین اقدام به تهیه یک بازی با عنوان " در جستجوی گنجینه کهن فارس " کرده است.
به گزارش مهر، در کنفرانس مطبوعاتی که برای معرفی این بازی رایانه ای درنظر گرفته شد رایزن فرهنگی ایران، خانم ژولی کین معاون شهردار شهر چوانگ ژو، مدیرعامل شرکت صنعت فرهنگ خاور دور و تنی چند از افراد و مسوولان سایر نهادهای دولتی و خصوصی حضور داشتند.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت تولیدکننده، این بازی انیمیشن برگرفته از داستان های هزار و یک شب با عنوان علی بابا و چهل دزد است.


وی محصولات فرهنگی را یکی از ابزارهای مهم برای پیشبرد استراتژی اقتصاد چین دانست و گفت : ما می توانیم از این طریق شاهد گسترش میراث فرهنگی باشیم. ضمن این که ساخت این گونه بازی های رایانه ای نقش قابل ملاحظه ای جهت در اشاعه فرهنگ ها دارد.


مدیر شرکت صنعت فرهنگ خاور دور گفت : با تولید سایر اقلام فرهنگی مشابه می توان فرهنگ چین را به جهان شناساند و به تبادل فرهنگی دست یافت. این بازی هم می تواند بازار بسیار خوبی داشته باشد و ما از اعضای سفارت ایران دعوت کردیم که نظرات خود را در این زمینه ارائه دهند و در ساخت و تولید سایر بازی ها ما را همراهی کنند.


گفتنی است تهیه انیمیشن " در جستجوی گنجینه کهن فارس " شش ماه به طول انجامید و هم اینک دو میلیون سی دی تولید شده آن به بازار عرضه شده است. ضمن این که شرکت سازنده خواهان تعامل نظری و ایده های طرف ایرانی و همچنین ورود بازی به بازار ایران شده است.

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب