مرتضی رضایی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ مرتضی رضایی
آرشیو وبلاگ
      ساخت بازی های رایانه ای ()
حکایت همچنان باقیست ؟! نویسنده: مرتضی رضایی - چهارشنبه ٢٩ آبان ،۱۳۸٧

 
بازی رایانه ای عصر پهلوانان برنده جایزه جشنواره رسانه های دیجیتال شد
بازی رایانه ای "عصر پهلوانان" جایزه بازیهای رایانه ای دومین جشنواره و نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال و نرم افزارهای چند رسانه ای را از آن خود کرد.
 

"نوروز عباسی" سازنده بازی رایانه ای "عصر پهلوانان"‌ در باره نحوه ارائه بازیهای رایانه ای در جهان گفت: تعدادی از این نوع بازی ها اساس، پایه و محتوای درستی ندارند و فقط برای سرگرمی ساخته شده است اما دسته دیگر بازیها در جهان هدفمند ساخته می شوند.
وی افزود: در ایران ساختن بازیهای رایانه ای هم اکنون در مرحله آزمایش و تجربه است در این زمینه ما سر و صدای زیادی می کنیم اما خروجی های خوبی نداریم و زمان ساخت بازیهای رایانه ای به سمت مدل های خارجی می رویم در صورتی که بعضی از بازیهای رایانه ای غربی با هدف خاص ساخته می شود که اکثرا کشورهای عربی و اسلامی را مخاطب قرار می دهند.
وی گفت: ما باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهیم و نباید انتظار داشته باشیم سریع به نتایج عالی برسیم.
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

  نظرات ()
The 3D Game Maker نویسنده: مرتضی رضایی - پنجشنبه ٢۳ آبان ،۱۳۸٧

نرم افزار  The 3D Game Maker ( نرم افزاری ساده که فقط با چند کلیک شما می توانید بازی 3 بعدی دلخواه خود را بسازید)

 


FPS Creator

First Person Shooter Creator
نرم افزار ساخت سریع و آسان بازی های اکشن اول شخص بدون نیاز به برنامه نویسی و دانش فنی

نرم افزار FPS Creator از سری نرم افزارهای کاربر پسندی است، که به عنوان یک نرم افزار تفریحی بین مردم معروف شده است. کار با این نرم افزار بسیار آسان است، و به اندازه کافی امکانات برای راضی کردن کاربر عادی را دارد. هر کاربر عادی میتواند با استفاده از این نرم افزار برای خود یک بازی اول شخص بسازد و بسیاری از کاربران عقیده دارند ساخت بازی بوسیله این نرم افزار بسیار لذت بخش تر از بازی کردن آن است.

FPS Creator با یک سیستم بر مبنای توری (Grid-Based) کار میکند بطوری که شما براحتی میتوانید با کنار هم قرار دادن مکعب ها و شکل دادن به آنها یک ساختمان تهیه کنید، دیوارهای مختلف بسازید و ایجاد محیط کنید. شما به کمک این نرم افزار، دیگر نیازی به ساخت مدل های سه بعدی ندارید و میتوانید به راحتی از مدل های پیش ساخته این نرم افزار استفاده کنید. فقط کافیست دشمنان را اضافه کنید تا با هوش مصنوعی خودکار کار کنند. پیدا کردن راه هم برای آنها ساده است، اگر شما بخواهید. فیزیک واقعی نیز خودبخود ساخته میشود و کاراکتر ها با آن هماهنگ میشوند. هم چنین شما قادرید مراحل چند بازیکنه نیز بسازید. همچنین برنامه این قابلیت را در اختیار کاربر قرار داده که بتوانید در اسکریپت های آن دستکاری کنید، کد های مربوط به هوش مصنوعی را برای هر کاراکتر و شی به سلیقه ی خود تغییر دهید تا در عملکرد آن اثر بگذارد. همچنین کاربران پیشرفته تر میتوانند در نرم افزار دخالت کنند و هوش مصنوعی مورد نظر خودشان را بطور کامل در قسمت قدرتمند و جالب اسکریپت نویسی پیاده کنند. بعلاوه هر چیزی را که بخواهید میتوانید وارد (import) کنید: مدل ها ، بافت ها (Texture) ، صدا و...

 

  نظرات ()
مطالب اخیر Top 10 Undergraduate and Top 10 Graduate Schools Save 3D Models from Games with 3D Ripper DX حکایت همچنان باقیست ؟! The 3D Game Maker درباره بازی crysis بازی سرزمين گمشده معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه های دیجیتال و چندرسانه ای توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای چین تغییر می‌کنند مرجع کامل خطاهای مودم
کلمات کلیدی وبلاگ هوش مصنوعی (۱) بازی کامپیوتری (۱) بازی ایرانی (۱) بازی سازی (۱) fps creator (۱) اکشن اول شخص (۱) game maker (۱) عصر پهلوانان (۱)
دوستان من بازی عصر پهلونان بازی رایانه ای میرمهنا اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب